Wahania libido to nie tylko przypadek dojrzałych kobiet. W końcu problemy z potencją mogą mieć zarówno młode, płodne kobiety. Przyjął się jednak stereotyp, oczywiście słuszny, że po menopauzie spada libido, a w dodatku następują trudności fizjologiczne w podejmowaniu aktywności seksualnej.
doc4

Mowa jest tutaj o suchości pochwy. Młode kobiety jednak najczęściej mają wahania libido ze względu na przyjmowanie doustnych tabletek antykoncepcyjnych. Nie można zaprzeczyć, że żeńska viagra w bezpieczny sposób stymuluje libido u kobiet. Mówi się, że nawet o siedemdziesiąt procent może zwiększyć ochotę na seks. Jednakże to nie tylko antykoncepcja wpływa na problemy z potencją u kobiet. Jak działają środki na potencję dla mężczyzny ?

Do czynników zewnętrznych mających wpływ zaliczymy siedzący tryb życia oraz brak aktywności fizycznej, nadmierne przepracowanie oraz używki. Warto wspomnieć również o zmęczeniu oraz nieprawidłowej diecie, w której brakuje niezbędnych składników pokarmowych. Należy pamiętać, że zdrowie to również chęć do podejmowania aktywności seksualnej.