Wszyscy dobrze wiemy, że nad naszym organizm sprawują kontrolę hormony. To dzięki nim zachodzi szereg procesów, a w dodatku jesteśmy zdolni do rozmnażania się. Dlatego też hormon estrogen to najważniejszy hormon u pań, jeśli chodzi o zdolności do zapłodnienia oraz podejmowania współżycia seksualnego. Istotne również jest to, że potencja kobiet maleje razem z wiekiem, gdzie okres menopauzy to okres dominacji progesteronu nad estrogenami.

im2

Żeńska viagra może zaradzić, jeśli w organizmie brakuje odpowiedniego poziomu hormonów. Niskie stężenie estrogenów we krwi najczęściej powoduje suchość pochwy. Oznacza to zarówno nieprzyjemny, bez wielkich doznań stosunek seksualny, często również zakończony bólem. Kobiety są szczególnie wrażliwe na ból, a więc nie chcemy wracać do sytuacji, w których to ból został zadany.

Właśnie wtedy rodzi się niechęć do podejmowania kolejnego kontaktu płciowego. Z wiekiem u kobiet można także spotkać się z zmniejszoną wrażliwością receptorów na bodźce, takie jak dotyk.